Shakti Naam jóga pro plné zdraví

Vytvořte si silnou auru, dokonale protáhněte celé tělo a zbavte se nemocí! 

Shakti Naam cvičení pohupování pažemi přináší trvalé zdravotní přínosy a je pro všechny, kdo touží po dokonalém zdraví. Jakmile je toto jednoduché ale zároveň výjimečné cvičení praktikováno pravidelně, zaručuje posílení zdraví v každé oblasti těla, mysli i ducha.

Jako součást Shakti Naam léčivé série je to velmi prospěšná praxe pro kardiovaskulární systém a výborná energetická technika pro udržení dobrého zdraví, zvýšené vitality a posílení celkové spokojenosti. Z tohoto důvodu je velmi doporučené, aby se pro každého člověka tato technika stala součástí pravidelného cvičení.

Mnoho zdravotních problémů, včetně hypertenze, cukrovky, šedého zákalu, artrózy, chorob způsobujících hubnutí, hemiparézy, slabší mozkové mrtvice, stejně tak, jako problémy se srdcem, játry, ledvinami a plícemi, mohou být zlepšeny díky této léčivé praxi. Udržuje celé tělo v průběhu dne svěží. Ti, co praktikují Shakti Naam cvičení pohupování pažemi, podporují celkové prokrvení a okysličení organismu. Dávají do pohybu léčivý proces, který se dokáže zaměřit na jakékoliv neduhy těla. Toto cvičení ulevuje od úzkosti a deprese a celkově zlepšuje mentální zdraví. Dále také podporuje léčení problémů, jako jsou vyrážky, vysoký tlak, srdeční problémy a choroby způsobující hubnutí.

Speciální pohyb pažemi, který je používaný v rámci tohoto cvičení, je vyjádřením velké síly, která pomáhá lidem pokračovat v jejich cestě životem. Představuje probuzení touhy lidské duše po vyšší aspiraci. Zvedání paží vzhůru symbolizuje přesouvání se z materiálního světa do světa božského. To je procesem evoluce. Pohyb paží zpět dolů je pak involucí: od Boha směrem k Zemi. Jakmile se pohybujeme vzhůru směrem k Bohu, přitahujeme si zdraví a požehnání. Když se pohybujeme seshora dolů k Zemi, přinášíme zdraví, dobro a vzácné dary, které nám Bůh dal a které budou požehnáním pro nás i pro druhé. Jak praktikujete toto cvičení, obě paže se zvedají vzhůru společně a pak se pohupují dolů také společně. Pohyb vzhůru pažemi představuje přijímání a přitahování do těla všeho, co je nové, a inspirace, která proudí z božského světa. Gesto pohybu paží dolů představuje to, že jak přijímáme nové, zbavujeme se zároveň všeho starého v nás. Pohyb paží nahoru a dolů dovoluje životní síle proudit do konečků prstů, které jsou spojené se srdcem, a pak proudit zpět do těla. Tento krásný proces pomáhá dokonale čistit vnitřní orgány a zbavovat tělo dalších zdravotních omezení. Podle orientální medicíny máme mnoho jemnohmotných kanálů, skrze které proudí životní síla v pažích a do dlaní a pak zpět do určitých orgánů těla. Shakti Naam technika pohupování paží, ideálně praktikovaná deset minut každý den, otevírá, čistí a odstraňuje bloky v těchto důležitých kanálech a podporuje správnou cirkulaci životní energie v celém těle.

Nemoc je důsledkem omezeného proudění životní energie, proto klíčem k dlouhodobému zdraví je nastavení volné cirkulace, která na oplátku zaručuje zvýšenou stabilitu a klid a mír mysli. Toto speciální cvičení rychle vytváří viditelné výsledky, kam patří také zlepšená cirkulace, rovnováha, detoxikace a obnova celého těla. Dalším aspektem je jemné pokrčování v kolenou v pravidelných intervalech, které v souladu s pohupováním paží má velký přínos pro naše zdraví.

Jak praktikovat Shakti Naam techniku pohupování paží

Začněte tím, že se postavíte s nohama od sebe na šířku boků. Nechte celé tělo úplně uvolnit. Oči zůstávají otevřené. Jemně se usmívejte. Začněte pohupovat pažemi dopředu před tělo, dlaně směřují dolů a pak je zhoupněte dozadu s trochu větším úsilím, aby šly za tělo. K zajištění volného proudění krve v rukách i prstech je nepropínejte. Dýchejte vždy nosem, nádech s pažemi nahoru a výdech s pažemi dolů. Jak pohupujete pažemi, vnitřně pracujte s mantrou Sa, Ta, Na, Ma, Wahe Guru, kdy vibrujete těchto pět částí mantry potichu ve své mysli. Každá slabika mantry je vibrována s výdechem a pohybem paží dolů. Na „Wahe Guru“, když jdou paže dolů, jemně pokrčte kolena a pak nechte paže opět plynule zhoupnout dopředu. Zde můžete kolena pokrčit jen málo anebo i víc, podle vašeho zdravotního stavu. Vždy tak konejte v souladu s vaším tělem. Po deseti minutách zpomalte a postupně se zastavte. Uvolněte paže a nechte je přirozeně spočívat podél těla. Pažemi vždy pohupujte s úsměvem na tváři. Nedělejte to příliš rychle ani příliš pomalu. Pracujte s rytmem léčivé nahrávky Rise na Rootlight CD Life Pulse. Udržování pravidelného rytmu, jak se pohybujete, přinese vnitřní i vnější rovnováhu. V těchto deseti minutách bude vaše celková cirkulace pozitivně aktivována.

„Neohrožený lev“ neboli Simha Krija verze 

Pokročilejší verzí, jak provádět poslední minutu techniky Shakti Naam pohupování paží, je přidat Simha Kriju, také známou jako „řvoucí lev“. Stále pokračujete s pohybem paží popsaným výše a s každým výdechem, kdy se paže pohybují dolů, vypláznete jazyk co nejvíce ven, jak je to možné a pohodlné zároveň a děláte zvuk „Ha“. Toto cvičení je dobré pro obličejové svaly a pomáhá udržovat pevnou a zářící pleť. Také uvolňuje napětí v očích. Protažení jazyka masíruje celou oblast krku. Pozitivně ovlivňuje stavy jako je koktání, nejasná výslovnost, chraptění a zánět mandlí. Toto cvičení napomáhá funkci krkavice, hrtanu, nervů krku, dýchacího systému a štítné žlázy a příštítných tělísek. Krkavice, která je stimulována díky Simha Krije, pomáhá udržovat správný krevní tlak a srdeční tep, a dechový aspekt tohoto cvičení podporuje hruď a břicho. Na závěr této praxe jsou uvolněné svaly i tepny krku. To dovoluje čerstvě okysličené krvi, aby mohla proudit v této oblasti, a vede tak k úžasně obnovujícímu efektu mandlí. Může to napomoci odstranit příčiny angíny. V krku je mnoho důležitých orgánů, včetně štítné žlázy, hltanu, hrtanu, slinných žláz a sluchu obecně. Tyto orgány jsou také výborně namasírovány a uvolněny. Jejich funkce má dalekosáhlý efekt na naše celkové zdraví, protože zaručuje správnou funkci celého těla a může ovlivnit celkovou kvalitu našeho života. V oblasti krku se skrze nervy spojuje celé tělo s mozkem a proto je krk důležitou křižovatkou pro naše zdraví. Jakmile praktikujete Simha Kriju, je odstraněna stagnující krev a můžete tak přijmout příliv čerstvé krve. Tento dynamický proces vede k lepšímu spojení nervů s mozkem a na oplátku je zde zvýšená efektivita v činnosti žláz a orgánů celého těla. Toto cvičení je přínosné jako prevence proti zánětu hrtanu, hltanu a problémům s krkem obecně. Čistí hlasivky a otevírá dýchací trakt. Může pomoci při zápachu z úst, zlepšit tón hlasu a příznivě pomáhá na problémy s ušima. Zvyšuje prokrvení obličeje. Pomáhá také jako prevence při bolesti v krku, astma, obecných dýchacích potížích a v rámci odstraňování nemocí. Je to jedno z nejlepších cvičení, které můžete dělat, abyste aktivovali periferální nervy a tepny. Po této léčivé praxi je doporučené vypít sklenici teplé vody.

S láskou, mírem a světlem,

Tým Rootlight

Shakti Naam techniku pohupování paží spolu s dalšími pěti silnými technikami pro optimální zdraví a spokojenost najdete na Shakti Naam Healing Series DVD. Každé ráno se přidejte k 5 Shakti Naam jogínkám, které vás provedou tím cvičením pro celé tělo, které úžasně stimuluje a obnovuje mozek, zabraňuje předčasnému stárnutí, pomáhá posílit elektromagnetické pole a přináší vám krásnou auru. Je to jeden z nejlepších způsobů, jak posílit a vyrýsovat tělo a je to zábava!