Skutečný příběh o síle skupinové modlitby

Drazí přátelé a milovaní členové naší celosvětové komunity,

Zasíláme Vám dvě osobní zkušenosti o síle skupinové modlitby tak, jak je zažili účastníci letošního pobytu Božské spirituální alchymie. Svědectví prostřednictvím videa je od Juliena Dietricha a následující článek je od Dr. Roberta Mirshaka.

Tyto příhody s Vámi sdílíme jako důkaz mocné a nekonečné síly toho, co můžeme všichni dokázat, když se spojíme dohromady jako komunita a sjednotíme naše srdce v modlitbě. Užijte si to, inspirujte se a sdílejte se všemi kolem vás.

Osobní příběh Dr. Roberta Mirshaka

„Jsem stále ohromen tím, co všechno se může přihodit během Naam jóga pobytů a letošní pobyt Božské spirituální alchymie s Dr. Josephem Michaelem Levrym nebyl žádnou výjimkou. Dr. Levry ve své úvodní lekci k sedmidennímu semináři v Los Cabos, Mexiku řekl k více než dvěma stům účastníků: „Uzavřete mír s počasím“. V té době jsem tomuto prohlášení  nepřikládal velkou váhu, ale byla to otázka pár dnů, než jsme zjistili, proč to bylo tak důležité.

Od momentu našeho příjezdu do Los Cabos bylo horko a slunečno a tak mi přišlo divné, když lidé začali mluvit o tom, že bude pršet. Jednoho rána mě moje manželka požádala, abych se podíval na počasí online detailněji a zjistili jsme, že přímo na Los Cabos míří tropická deprese Javier a čeká se, že zasáhne přímo naši lokalitu. Postupem času se změnila na tropickou bouři a poté se zvýšila na úroveň hurikánu. Jako odpověď na varování před počasím a vycházejíce z učení Naam jógy a Božské spirituální moudrosti, vedl Dr. Levry celou skupinu, aby provedla během odpoledního „Naamatonu“ (naše denní 2 hodinová meditace s mantrami) specifickou kombinaci Naam meditací, které používají modlitby a mantry. Také nám řekl, abychom „měli víru“. Řekl jsem si – mít víru!? Je to hurikán, který míří přímo na nás a všechny zprávy říkají, že přímý úder nám opravdu hrozí. Podle místních zpráv bylo v Los Cabos zřízeno 31 útočišť a mexické úřady už evakuují osoby z nízko položených oblastí. Mnoho pokojů naší skupiny v hotelu  bylo umístěno u oceánu a mělo posuvné skleněné dveře od podlahy ke stropu, což sice poskytovalo neuvěřitelné pohledy na oceán, ale nedávalo žádnou jistotu ochrany před hurikánem.

Ti, kdo znají práci Dr. Levryho, vědí, že praktikuje a učí velmi praktický a na rozumu založený přístup ke spirituálnímu životu, který má za cíl vyrovnávat vědecké porozumění situaci se spirituální moudrostí. Například, pokud je člověk nemocný, měl by jít k lékaři nebo když auto nemůže nastartovat, potřebuje opraváře… Nicméně v 16 hodiny se naše 230 členná skupina sešla v prostoru pro meditaci a s radostí zpívala všechny mantry a modlitby předepsané Dr. Levrym. Je zajímavé, že na konci tohoto jedinečného Naamatonu, který byl navržen speciálně pro ochranu, se hurikán zmenšil na tropickou bouři, ale její oko stále směřovalo naším směrem. Vedení resortu poslalo všechny zaměstnance domů a každému bylo řečeno, aby byl zpět na pokoji ve 21 hodin. Nikdo z nás ten večer nechtěl zmeškat lekci Dr. Levryho, protože Božská spirituální moudrost, kterou učí, zahrnuje tolik zásadních témat a čekáme celý rok, abychom je slyšeli. Během celé večerní lekce jsem kontroloval Národní hurikánovou službu a radar. Trasa bouře byla jasná. Oko bouře zasáhne Los Cabos a předpokládalo se, že napáchá velkou škodu. Bouře měla v sobě kinetickou energii a zbytky hurikánu Earl a tyto typy bouří vzniknou z předchozích a to je dělá tím větší a nebezpečnější. Dr. Levry byl celý večer velmi klidný. Rozesmíval nás, abychom byli v pohodě tím, jak sdílel různé aspekty Božské duchovní moudrosti. Těsně před koncem přednášky nás Dr. Levry znovu vedl v modlitbě za počasí společně jako skupinu.

Společně s manželkou jsme si rychle vyzvedli večeři z bufetu, který pro nás hotel připravil, vzali jsme si navíc vodu pro všechny případy a vrátili jsme se zpátky do našeho pokoje, který byl umístěn přímo na pláži. Zkontroloval jsem potisícáté zprávy o počasí a viděl jsem, že se trasa bouře nezměnila – Los Cabos dostane přímý zásah. Šel jsem na balkón a přestože bylo větrno vůbec nepršelo. Manželka mě požádala, abych si šel lehnout a důvěřoval, že všechno bude v pořádku. Měla naprostou důvěru, že se nic nemůže stát pod ochranou Dr. Levryho a mocných Naam meditací, které jsme dělali společně jako skupina. Šel jsem do pokoje a myslel na to, že nemohu nic více udělat, bouře míří přímo na nás a udeří každou chvíli. Jediná věc, kterou mohu dělat je mít víru, odevzdat se a vložit celou záležitost do božích rukou a s tím jsem šel spát. Šest hodin poté jsem se vzbudil a vyskočil, abych se podíval ven. Nebyly tam žádné známky deště nebo větru, žádné popadané stromy, žádné rozbité sklo, nic se nepohnulo ze svého místa. Zdálo se, že v poslední chvíli bouře změnila směr a zcela minula Los Cabos. Později jsme se dozvěděli, jak silná bouře to byla; ve Phoenixu a Tucsonu ulice byly zaplaveny vodou, která pohltila celá auta. Bouře dosáhla daleko až do Arizony, Nového Mexika a jižních částí Utahu a Colorada. Také zasáhla Louisianu, kde bylo z povodní zachráněno 20 000 lidí  a 11 000 lidí muselo odejít do úkrytu.

Někteří by mohli říci, že nás bouře minula „náhodou“, ale já jsem v Naam komunitě nyní již 15 let a nemohu popřít, že takovéto zázraky vidíme každý den. Vždycky se znovu a znovu musím sklonit před tím, jak mocné je učení Naam jógy a Božské duchovní moudrosti. Ve svém srdci vím, že se nám bouře nevyhnula náhodou. Minula nás, protože jsme použili sílu a moc Naam meditací. Přesnou vědu manter a modliteb, která uskutečňuje to, co hlásá a skutečně pomáhá těm, co ji potřebují.“

Linka na video: https://www.youtube.com/watch?v=7i22FfmSAIo&feature=youtu.be

S láskou, mírem a světlem,

Tým Naam Yoga LA

Čeká nás: Víkend s Shakti Naam jógou a Univerzální Kabalou 9.-11.9.2016 Německo

http://rootlight.myshopify.com/collections/events/products/shakti-naam-masterclass-and-universal-kabbalah-weekend-with-dr-levry-in-donnbronn