Praktická doporučení na ochranu proti virům - rozšířená verze

Chraňte sebe, své děti, svou rodinu i komunitu proti koronaviru a dýchacím nemocem

Světem prochází karmická vlna, která transformuje vše na Zemi a mění pořádek lidského života, jak přináší nové morální cesty, jak žít život. V těchto dobách rychlých změn a transformace je naší největší prioritu podpora bezpečí a zdraví vašeho i vašich blízkých. Bez ohledu na to, jak mladí nebo staří jste, teď je vhodný čas posílit své tělo a tím se chránit. Pravidelná každodenní Naam praxe už není nadále luxusem, ale nutností. Hlavní věc, kterou lidé nyní mohou udělat, je posílit imunitní systém a také energetické, fyzické, emoční, spirituální a mentální tělo.

Především vibrujte denně Triple mantru, protože není nic mocnějšího než jméno Stvořitele. Nic není mocnější než Stvořitel. Naam neboli manifestovaná božská síla ve zvukové vibraci je tou největší silou. Nahrávka na Rootlight CD Triple Mantra byla nahrána podle přesných spirituálních zákonů tak, aby jednala jako nezastavitelná síla, která nás dokáže ochránit v této komplexní době.

Jsme vděční, že vám můžeme přinést tento speciální výběr prověřených praktických léčivých technik, receptů, dechové praxe a meditace k udržení vašeho těla i dýchacího systému pružnými a zdravými tak, abychom byli odolní vůči koronaviru a dalším vzduchem přenášeným nemocem.

Tyto ověřené techniky jsou naprosto přirozené a tedy snadno zařaditelné do vašeho denního života. Ultimátní klíč k léčení a ke zdraví je žít takovým způsobem, který udělá z našeho těla místo, kde žádná nemoc nemůže existovat. Následující tipy pro léčení nenahrazují lékařskou pomoc. Naopak vám poskytují starodávnou, nestárnoucí moudrost, která je známá pro svou schopnost podpořit vlastní vnitřní systém sebeléčení. Zatímco se moderní medicína snaží najít lék na moderní nemoc, zveme vás, abyste začali pracovat se sílou prevence tím, že přidáte následující techniky do vašich denních návyků.

 1. technika: Posílení dýchacího systému silnou dechovou praxí

Tyto dechové techniky posílí imunitní systém a vytváří silnou ochranu okolo nás. Práce s pránou, která se do těla dostává právě dýcháním, je ideálním prostředkem pro tuto náročnou dobu. Dále tyto techniky pomohou neutralizovat negativní energii tohoto věku a nastaví kolem nás ochranu světla.

Silné plíce a zdravý dýchací systém nám pomáhá udržet tělo zdravé a silné. Dechová praxe na videu Breath Bar Virus protection byla vytvořena speciálně pro zdravotní okolnosti, kterým v této době čelíme. Obsahuje speciální dechové techniky pro zbavení se virů a dalších silných technik pro posílení plic a celého imunitního systému. Každodenní praxe vám pomůže vystavět tak silné plíce, že bude velice těžké chytnout chřipku, nachlazení nebo jakoukoli jinou nemoc, která se přenáší vzduchem. Tato dechová praxe je vhodná i pro děti.

Co se týče vzduchem přenášených nemocí, je velice důležité udržet plíce dostatečně pružné a očistit je od nechtěných bakterií, které se tudy mohou dostat hlouběji do těla. Tyto dechy jsou určené k tomu, aby se postarali o váš imunitní systém, posílili a zvýšili elasticitu plic a podpořili výborné zdraví. Tato dechová praxe netrvá déle než 30 minut. Pro silný preventivní účinek je doporučené věnovat se praxi ráno i večer.

Každé ráno zkontrolujeme zdraví našich plic

Kondici našich plic zjistíme snadno tak, že se nadechneme a zadržíme dech na 10-20 sekund nebo déle. Také můžete zkusit druhou techniku, kdy se nadechujeme a počítáme do 20, zadržíme dech a počítáme do 20 a poté vydechujeme a počítáme do 20. Pokud jste schopni udělat tyto dvě cvičení bez kašle, diskomfortu, dušnosti atd., je to znakem, že v plicích není žádná fibróza, což indikuje, že v nich není infekce. Proto se v této kritické době denně zkontrolujte, aby si byli vědomi stavu svých plic a podle toho se o ně starali.

Video Breath Bar: Virus protection

K posílení imunitního systému, na podporu těla a vyrovnání štítné žlázy 

Tato dechová praxe je posvátný systém technik praktikovaných mistry, aby udrželi své zdraví pevné a posílili imunitní systém. Můžete se věnovat této dechové praxi dvakrát denně, ráno a večer nebo 3-5x denně v náročných podmínkách. 

Video Breath Bar: Healthy lungs

Posílí a obnoví elasticitu plic

2. technika: Srkání horké vody pro zdravé zažívání a očistu těla

Horká voda je víc, než se může zdát. Mysticky, horká voda je „rukou“ Boha nebo „duch“ Boha. Je to právě srkání horké vody, které z této techniky dělá lék, protože když ji srkáte, spojujete ji se slinami nejsilnějším způsobem a tím se stává léčivým nektarem pro celé tělo. Srkání horké vody je jako provádět techniku Sitali Pranayam, dech, který je znám pro svůj nekonečně dlouhý seznam léčivých účinků, jako je podpora jater a zlepšení trávicího systému. Játra i plíce jsou dva orgány, jež transformují energii. Zatímco játra zpracovávají naše pocity a posílají je přímo do sympatického nervového systému, plíce pracují na naší mentální energii. Játra vstřebávají a transformují všechny jedy, které se do těla dostávají. Jsou-li játra unavená, jedy se mohou roznést po těle a člověk může zemřít. Pití horké vody je jedna z nejléčivějších technik pro zdravá játra. Nejdůležitější funkcí jater je zaručit plynulý pohyb energie v těle. Vyživováním pokožky a svalů energií a krví, játra posilují schopnost těla odolávat externím škodlivým podmínkám a pomáhají nám uzdravit se ze zranění. 

Je doporučené dát si trochu si horké vody každých 10-15 minut a častěji pokud jsme na veřejných, rušných místech. Je důležité udržovat pusu i krk vlhký a nikdy je nenechat vyschnout. Pokud srkáte horkou vodu nebo Naam badyánový Chai Tea, který je popsán níže, spláchne všechny nečistoty v těle do žaludku, kde je vše, co přišlo do těla pusou, zabito žaludečními šťávami. Pokud nepijeme vodu dostatečně často, může se vir dostat do těla skrz průdušnice, pak zasáhne plíce, a to může být fatální. Koronavir může být relativně snadno rozpoznatelný přítomností suchého kašle bez rýmy. Věří se, že tato forma viru není odolná vůči teplu. Proto je pití horké vody, stejně tak jako teplé a zahřívající jídlo velice doporučeno proti uchycení viru v těle.

Mystické porozumění horké vodě

Důvodem, proč pijeme horkou vodu, je, abychom se mohli znovuzrodit, nad rámec naše zdravotní výzvy, pouze díky práci s prapůvodními elementy vody a ohně. Voda představuje Božskou Lásku, což je božská kreativní síla, která přináší život. Oheň představuje Božskou Moudrost, která dává světlo a teplo a je symbolem přítomnosti Boha. Symbolicky je horká voda přirovnávána k hebrejským písmenům Šin (oheň) a Mem (voda) a ty, jakmile jsou spojeny, symbolicky představují spojení Lásky a Moudrosti, aby se mohla zrodit Pravda. Tímto způsobem symbolizují regeneraci, transformaci a transmutaci. Pravda nám přináší svobodu a uvolňuje nás z našich problémů a omezení. Proto je horká voda čistícím elementem a symbolem nového života na mnoha úrovních. Horká voda přináší čistotu a posvátnost. Jakmile ji popíjíme, přináší nás do harmonie se zákony Lásky, Moudrosti a Pravdy. Pití horké vody je podobné, jako kdybyste dostali božskou injekci spirituální síly a nového života. Spojením Šin (oheň) a Mem (voda) vytváříme Šamajim neboli horkou vodu a jejím popíjením skrze krk, jež souvisí se silou slova, dovolujeme duchu Boha neboli Ruach Elohim, aby sestoupil a očistil chrám Boha, jímž je naše tělo. Díky tomu jsme znovuzrozeni a osvobozeni od všech zdravotních omezení. Pitím horké vody se naše tělo stává prostředím nevhodným pro jakoukoli nemoc. Horká voda čistí trávicí trakt, posiluje a čistí játra a vyživuje ledviny. Vždy když lidstvo čelilo různým epidemiím nebo zdravotním okolnostem, mystici, kteří se uchýlili k pití horké vody, byli vůči tomu imunní. Naše tělo pak totiž není vhodným prostředím pro rozmnožování bakterií a virů. Jakmile jste v prostředí, kde by se mohla vyskytovat zvýšená koncentrace virů, je doporučené mít u sebe termosku s horkou vodou a každých 10-15 min ji popíjet. Jakmile člověk onemocní, pití horké vody dodává tělu to, co potřebuje, aby nemoc minimalizovalo a překonalo.  

3. technika: Naam badyánový Chai Tea jako prevence proti onemocnění

Jedna z nejsilnějších přírodních technik na ochranu, kterou můžete použít, když čelíte vzduchem přenášeným nemocem. Je to mocný recept, který spojuje léčivé vlastnosti badyánu, černého pepře, kardamomu, hřebíčku, zázvoru a skořice. Tento čaj má nespočet přínosů: je proti virům, zlepšuje trávení a podporuje zdravá střeva. Dokáže sloužit jako prevence nachlazení i léčit nachlazení již propuknuté. Je vhodný i pro děti. Upozornění pro těhotné ženy – v těhotenství není dobré užívat zázvor. 

Badyán, jednu z hlavních ingrediencí Naam badyánového čaje, je možné najít v Tamiflu, jednom z nejvyhledávanějších léků proti SARS, který byl používán i u prasečí chřipky. 

Jaké jsou léčivé účinky badyánu? 

Poznámka: používejte pouze jeho léčivou variantu - Illicium verum.

Tento druh může být používán nejen v případě nachlazení, ale i k obnovení rovnováhy celého imunitního systému. Dokáže zabránit infekcím v ústech, krku a močových cestách. 

Je důležité, abyste badyán Illicium verum nezaměnili s jeho japonskou variací, která se nazývá Illicium anisatum, což je vysoce toxický druh pro nervový i trávicí systém. Jsou si velmi podobné. Japonský badyán může poškodit ledviny, trávicí orgány a močové cesty, dokonce může vyvolat záchvat. Japonci tento druh nazývají “shikimi” a používají jej k vykuřování. Produkty obsahující badyán by neměly být podávány dětem. 

Původ badyánu

Badyán neboli Illicium verum, je rostlina původem z Asie, často používaná na podporu vitality a síly v těle. V Asii a střední Americe je badyán používán k léčení křečí v břiše, plynatosti, potížemi s trávením a parazity ve střevech. Také pomáhá na kašel, bronchitidu a problémy s plícemi. Některým kulturami je podáván dětem při kolice, ale může vyvolávat u dětí silné vedlejší účinky. 

Světová zdravotnická organizace říká: “Koronaviry jsou širokospektré viry, které mohou vyvolat onemocnění u lidí i zvířat.” Dvacet procent chřipek je z koronavirů. Většina virů jsou předávány mezi lidmi navzájem a jsou relativně neškodné. Často viry nakazí zvířata, kde zmutují a pak nakazí lidi. Dva příklady jsou SARS, který měl úmrtnost 9,5% a MERS, který měl úmrtnost 34,5%. Oba byly překonány. Koronavir neboli COVID-19 je novým kmenem SARS (nazývaný SARS2), jež je na 80% podobný starému SARS a zdá se být více nakažlivý a těžší jej potlačit. Můžete použít Illicium verum badyán samostatně anebo v rámci Naam badyánového Chai Tea dle níže uvedeného receptu. Pokud pijete čaj pouze z badyánu, pak je denní dávka 3 šálky. Badyánový čaj připravíte tak, že rozdrtíte půl čajové lžičky badyánu a vaříte jej v jednom šálku vody na mírném plameni po dobu 30 minut, kdy se polovina vody vyvaří. Nechte vychladnout na pokojovou teplotu než jej slijete. Získáte velmi silný odvar. Čaj vařte vždy z celého badyánu, který si sami rozdrtíte. Nepodávejte ho dětem.

Přínosy badyánového čaje:

 • Pomáhá u cystické fibrózy: tato nemoc způsobuje nedostatek odvodu hlenu z plic. Díky tomu je dech velmi povrchní a nashromážděná vlhkost v plicích vede k častým infekcím, což může být velmi frustrující. 

 • Může pomoci celkově uvolnit dýchací cesty.

 • Může pomoci urychlit proces regenerace, protože obsahuje několik přírodních antibakteriálních i antivirových složek a tím pádem podporuje imunitní systém v rámci zbavování infekcí.

 • Je to zahřívají bylina, která byla již tradičně používána pro přinesení úlevy při chřipce a rýmě. 

 • Pomáhá v případě již propuknuté chřipky i nachlazení a je výborný i u astma, kašle, zánětu plic a bronchitidě.

Recept na Naam badyánový Chai Tea 

Tento recept je na 3 galony vody (tedy asi 10-ti litrový hrnec). Můžete si trochu upravit poměr ingrediencí podle chuti. Naplňte tři čtvrtiny hrnce vodou a uveďte k varu. Mezitím si připravte:

 • 1 čajovou lžičku rozdrceného celého hřebíčku

 • 1 čajovou lžičku celého černého pepře

 • 3 čajové lžičky rozdrcených celých kardamomových lusků nebo 2 čajové lžičky kardamomových semínek

 • 3 dlouhé tyčinky skořice nebo 6 krátkých

 • Nakrájený zázvorový kořen (polovina až dvě třetiny, lze přidat více, pokud máte chřipku)

 • 7 celých kousků badyánu (jak bylo popsáno výše, nepoužívejte japonský badyán)

Jakmile voda vaří, přidejte hřebíček. Po pár minutách přidejte ostatní ingredience a vařte na mírném ohni dalších 30-45 minut. Pokud nejste nemocní, můžete také přidat mandlové nebo rýžové mléko, nepřidávejte však žádné mléčné výrobky. Pokud nemocní jste, je lepší žádné mléko do čaje nepřidávat. Čaj může být uchován v lednici a znovu ohříván až 4 dny. Pro další informace o léčebných účincích zázvoru, kardamomu, černého pepře, skořice a hřebíčku si přečtěte knihu Božský lékař.

4. technika: Udržujte v těle teplo

Pokud se v těle drží teplo, je těžké virus chytit. Zahřívací jídlo, jako je zázvor může pomoci podpořit zahřátí těla. Pokud máte horečku, je možné se jí zbavit tím, že se zabalíte do deky a popíjíte vývar nebo polévku ze zázvoru, abyste zvýšili teplotu těla a zbavili jej toxinů. Obecně se doporučuje zvýšená konzumace zahřívacích potravin jako zázvor, česnek, pepř. Naopak je doporučené snížit množství sladkostí, slaného a kyselého jídla. Dále je také dobré vyhnout se chladným oblastem.

5. technika: Thieves esenciální olej jako prevence proti nemocem

Historie oleje Thieves není mnoha lidem známá. Thieves olej obsahuje velmi mocné a speciálně vytvořené spojení esenciálních olejů a je známý tím, že již staletí chrání lidi proti nemocem. V roce 1997 učinila univerzita Weber State výzkum, který prokázal, že tato směs olejů zabíjí z 99,96% bakterie přenášené vzduchem. Tento olej a jeho jméno totiž pocházejí z příběhu z 15. století, kdy Evropu a Asii sužoval dýmějový mor. V té době 4 zloději okrádali mrtvé a nikdy se touto vysoce nakažlivou chorobou nenakazili. Když byli chyceni, aby se zbavili trestu, vydali recept na tento olej a jeho použití. Směs olejů Thieves je antiseptická, antivirová, antibakteriální a antiinfekční. Stimuluje imunitní systém, krevní oběh, dýchací trakt a pomáhá chránit proti nachlazení, chřipce, bronchitidě, zápalu plic, bolesti v krku a řadě dalších. Tradičně Thieves olej obsahuje pět esenciálních olejů: hřebíček, citrón, skořici, eukalyptus radiata a rozmarýn. 

 • Dejte si pár kapek oleje na první obratel zezadu krku předtím, než odejdete z domu anebo kdybyste šli do oblastí s možným výskytem nákazy. Oblast prvního obratle zezadu krku ovládá celý nervový systém a dovoluje tak oleji se rozšířit do celého těla. (V případě, že máte vysoce koncentrovaný olej, možná bude potřeba jej naředit neutrálním olejem před aplikací.)

 • Dále můžete dát jednu kapku na chodidla do oblasti bodu Ledvin, což je akupunkturní bod, kterým prochází velké množství energie a má schopnost posílit tělo, mysl i ducha. Může být aktivován akupunkturou, akupresurou, bylinnými náplastmi, cvičením nebo květinovými esencemi. Nachází se zespodu na chodidle asi tak v ⅓ chodidla, bráno shora v bodu mezi 2. a 3. prstem.

 • Jako prevenci šíření nemocí vzduchem doma nebo v kanceláři dejte pár kapek Thieves oleje do difuzéru. Ideálně nechte zapnuté 24 hodin. To naplní vzduch Thieves oleje a tím pádem jsme chráněni před tím chytit nemoci od lidí kolem vás. 

 • Na ochranu dětí je nad rámec použití difuzéru doporučené dát jim pár kapek na chodidla, než je pustíte ven z domu. Pro extra ochranu jim můžete dát kapku oleje pod polštář. 

6. technika: Švédské kapky na podporu trávení

V dávných dobách, když lidé čelili zdravotním problémům, používali Švédské kapky. Říká se, že pokud příroda léčí, je to skrz hořkou chuť. Krev se stává jemně hořkou a my si můžeme užít sladký život, dokonce ani komáři nás nebudou mít rádi. Posiluje ledviny, játra, zlepšuje žluč, odstraňuje nadýmání a kyselost těla, je dezinfekcí pro trávicí systém, cirkulaci v těle a mnoho dalšího. Říká se, že skoro není nemoci, na kterou by nepomohly Švédské kapky. 

Historie elixíru Švédských kapek

Původní recept Švédských kapek je přisuzován Paracelsovi, švýcarskému renesančnímu fyzikovi, botanikovi, alchymistovi a okultistovi. Někteří lidé dokonce věří, že je ještě starší, z dob dávného Babylonu a starého Egypta. V 18. století to byl švédský lékař Jonathan Samst, který namíchal směs bylin, kterou dnes známe jako švédské kapky. Ve 20. století se k ní vrátila a znovu ji začala používat rakouská botanička Maria Treben. Švédské kapky jsou směsí 11 bylin, jejímž hlavním komponentem je andělika, dále je zde aloe, myrha, šafrán, sena, kafr, manna, pelyněk, pupava, galgán, kosatec. Také obsahují esenciální oleje. 

Přínosy:

 • Pomáhají při zotavování z infekčních onemocnění

 • Podporují uvolnění toxinů a regenerují celé tělo

 • Podporují sekreci sekreci žláz

 • Dezinfikují střeva a harmonizují trávicí trakt

 • Uvolňují nadýmání, plynatost, křeče a nevolnost

 • Mohou působit jemně projímavě

 • Obnovují přirozenou rovnováhu kyselosti v žaludku

 • Čistí, dezinfikují a stimulují cirkulaci

 • Likvidují tasemnice

 • Pomáhají při třasu končetin

Doporučení: 1 čajová lžička ráno na lačný žaludek v malé sklenici vody a večer asi 30 minut po večeři. Pokud způsobuje průjem, snižte na 1 lžičku za den. V případě infekčního onemocnění mohou být Švédské kapky brány častěji.

Švédské kapky nejsou doporučeny pro těhotné ženy, kojící ženy a děti pod 12 let a v případě vředů. Neužívejte, pokud zažíváte bolesti, průjem nebo zvracení (pozor některé obsahují alkohol).

7. technika: Udržujte dutiny vlhké s Miracle Balm mastí

Když jste na místech, kde by se mohla vyskytovat nákaza, můžete si dovnitř nosu namazat malé množství Miracle balm (Zázračný balzám), abyste zabránili jeho vysušení. Pokud jsou části těla suché, není to ideální prostředí pro plné zdraví a prevenci nemoci. Miracle balm je vhodný pro dospělé i pro děti. 

8. technika: Praktikujte každodenní Naam meditaci pro silné plíce

Pracujte s mantrou Revitalizing Sat Nam Wahe Guru (CD Pranic Power) nebo s Wahe Guru Power (CD Naam Infinitum) pro posílení plic a rozšíření jejich kapacity s mudrou pro plíce. V obou těchto meditacích prodlužujete svůj dech, jak je mantra opakována dlouhou dobu s výdechem. V józe říkáme, že tělo je silnější, když vydechujeme. Co se prevence týká, pokud se nedokážete nadechnout na 20 vteřin, zadržet dech na 20 vteřin a vydechnout po dobu 20 vteřin, vaše plíce nejsou v dobrém stavu. Dýchání a zpívání jedné z těchto manter je vynikající způsob, jak plíce vyléčit a zabránit nemoci, aby v těle propukla. Děti také mohou praktikovat tyto meditace. Mudra na plíce: levá ruka je blíže k tělu (těla se nedotýká), pravá ruka je za levou (dál od těla). Spojte na sebe malíčky a palce obou rukou.

9. technika: Večerní koupel nohou v horké vodě k odstranění nečistot

Pomáhá předcházet nemocem a podporuje urychlení uzdravení při nemoci. Horká voda s mořskou solí (teplota dle vlastního pocitu) je také velmi uklidňující a pomáhá tělo připravit na hluboký spánek. Můžete přidat eukalyptový nebo levandulový olej. Mořská sůl má sílu zbavovat těla nečistot. Silný účinek se dostaví, pokud provádíme tři noci v řadě. Vhodné i pro děti. Pokud používáte lavor přidejte 3 kapky eukalyptového oleje a můžete přidat ještě 3 kapky levandulového oleje pro lepší spánek a uvolnění. Do vany je doporučené množství obou olejů 6 kapek. (Nepoužívejte epsomskou sůl, pouze mořskou.)

10. technika: Užívejte prostředky na podporu imunity

Jsou dva produkty, které posilují imunitní systém: Pískavice řecké seno a Mycommunity mushrooms (směs léčivých hub). 

11. technika: Desmodium pro plíce a játra

Desmodium - Stužkovec (rod rostlin), k dostání jako tinktura, je výborný pro plíce a játra.

12. technika: Dezinfekce

Krom rukou nezapomeňte dezinfikovat často svůj telefon. Nesahat na obličej.

13. technika: Blessing tea

Léčivý čaj, který je doporučený na posílení imunitního systému i celého těla. Má antivirové, antibakteriální, antiparazitní účinky, dále pomáhá proti rakovině, artróze a zánětům. Doporučené dávkování je jeden až tři šálky denně. Blessing tea je k dispozici v Naam Yoga Los Angeles a může být zaslán poštou. Pro jeho objednání volejte na číslo +1 310 751 7550.

14. technika: Mantry na ochranu v této komplexní době

Doporučujeme každodenně pracovat s Triple mantrou, která nás chrání před všemi možnými druhy nebezpečí. Čistí náš prostor. Najdete ji na CD Triple mantra. Nad rámec toho doporučujeme každodenní poslech nahrávky Divine Mind Metaphysical Formula ráno po probuzení k synchronizování energie s příznivými silami přírody. Ve struktuře této nahrávky je zabudován ochranný vzorec.